Jak znaleźć psychologa - odkrycie 2020! - dla zdrowia i urody

psychoterapeuta Kraków

Kiedy warto udać się na psychoterapię?

Życie coraz bardziej zaczyna nas wszystkich przerastać. Widzimy, że świat się zmienia i to na gorsze, czasami nie mogąc sobie z tym poradzić. Mamy coraz więcej problemów i coraz mniej rzeczy nas cieszy. A jeśli ta zwykła c

Jak  znaleźć psychologa - odkrycie 2020! - dla zdrowia i urody psychoterapeuta Kraków
zysta radość w naszym życiu już w ogóle nie występuje, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z fachowej pomocy terapeutycznej. Bardzo możliwe, że to psychoterapia pozwoli nam wrócić na dobre tory i odnaleźć sens bytu.

Ta niemożność odnalezienia szczęścia w życiu jest jednym z głównych powodów korzystania z psychoterapii. Pomoże nam ona jednak także w innych przypadkach. Jeżeli bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że mieliśmy bardzo trudne dzieciństwo i nie do końca je przepracowaliśmy, wręcz powinniśmy zrobić to z osobą z zewnątrz, która pomoże nam zaakceptować pewne sprawy. Niektóre fobie także wymagają leczenia. Terapia grupowa pozwoli nam uporać się m.in. z lękiem przed nawiązywaniem relacji, gdyż wymusi na nas kontakt z drugim człowiekiem, a jednocześnie zrobi to na tyle spokojnie, abyśmy sami nie musieli przez to cierpieć. Terapeuci to też bardzo wyrozumiali psycholodzy, którzy zawsze z chęcią nas wysłuchają. Jeżeli więc nie mamy do kogo udać się ze swoim problemem, może warto zapisać się właśnie na psychoterapię.


Nie mamy czasu na wypoczynek i

Czasami zdarza się, że dźwigamy zbyt wiele problemów na swoich barkach. Walczymy z uzależnieniem lub nie radzimy sobie w pracy lub w kontaktach z rodziną. Nie mamy czasu na wypoczynek i zastanowienie się nad własnymi potrzebami. Kiedy czujemy, że życie zaczyna nas przerastać, warto poszukać pomocy. Oczywiście możemy zwierzyć się bliskiej osobie, ale w wielu przypadkach najlepszym wyjściem będzie udanie się do psychologa.


Profesjonalny terapeuta pomoże nam zrozumieć i pokonać problemy. Jeszcze do niedawna psychoterapia polegała głównie na indywidualnych sesjach ze specjalistą. Obecnie coraz częściej zaleca się terapię grupową. Wszystko zależy od problemów z jakimi boryka się dany klient. Terapia grupowa to nic innego jak regularne spotkania osób, które łączą podobne doświadczenia, uzależnienia lub zaburzenia. Zaletą tego typu terapii jest pozytywne oddziaływanie grupy na daną jednostkę. Uczestnicząca w niej osoba otrzymuje wsparcie od pozostałych członków. Dodatkowo czuje się akceptowana i rozumiana, ponieważ inne osoby mają za sobą podobne doświadczenia. Z tego względu terapię grupową wykorzystuje się często w leczeniu uzależnień i zaburzeń odżywiania. Osoby mające problemy w kontaktach z innymi ludźmi lub z panowaniem nad gniewem również wiele z niej wyniosą.


Psychoterapeuta powinien nie tylko wykazywać się

Psychoterapia to obecnie jeden z wielu sposobów na przeciwdziałanie objawom wiążącymi się z trudnymi stanami w naszym życiu. Niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie nadążyć za zmianami w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Poczucie niezrozumienia, braku empatii, samotności, negatywne informacje z całego świata, podatność na stres, choroba nasza lub bliskich osób, brak motywacji do dalszych działań to jedne z tych powodów, dla których psychoterapia powinna zostać podjęta. Jeżeli czujemy, że jest z nami niewesoło, to nie należy zwlekać i wyszukać specjalistę, który będzie w stanie nam pomóc. Psychoterapeuta powinien nie tylko wykazywać się wiedzą z zakresu medycznego, ale być również naszym przewodnikiem i powinien potrafić podejść do każdego przypadku w inny sposób. Dobrym rozwiązaniem jest np. terapia grupowa. Polega ona na spotkaniu w wąskich grupach od kilku do kilkunastu osób wraz z terapeutą w zamkniętym pokoju. Dzięki temu mamy pewność, że nasze rozmowy zostaną zachowane w pełnej tajemnicy.


Terapia grupowa daje bardzo dobre efekty

Życie w ciągłym pośpiechu i stresie sprawia, że coraz więcej osób korzysta z usług psychologa. Psychoterapia okazuje się być wspaniałym narzędziem, za pomocą którego wielu z nas zdaje sobie sprawę z popełnianych błędów. Czasami ciężko jest poradzić sobie z problemami natury psychologicznej samemu, stąd odpowiednia opieka specjalisty może zdziałać cuda. Psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym to najczęściej proponowane leczenie w przypadku depresji i nerwic. Podczas gdy wielu pacjentów woli spotykać się z psychologiem indywidualnie, niektórym proponowana jest terapia grupowa. Polega ona na interakcji i nawiązywaniu kontaktu z innymi chorymi, od których można otrzymać wsparcie w bolesnym procesie leczenia. Terapia grupowa daje bardzo dobre efekty, często zmuszając pacjenta do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Rozwoju umiejętności społecznych najlepiej dokonuje się w grupie, stąd ten rodzaj psychoterapii rekomendowany jest osobom, których problemy wynikają z zaburzeń interpersonalnych i braku akceptacji swojej osoby w społeczeństwie.


Jak przekonać się do psychoterapii?

Każdy człowiek czuje się czasem przemęczony swoim życiem. Wszyscy ludzie mają problemy i jest to zupełnie normalne, ale jeśli tylko zaczynają cię one przerastać i totalnie przestajesz sobie z nimi radzić, jest to jasny znak, że potrzebujesz pomocy z zewnątrz. Czasami nawet przyjaciele czy ukochana osoba mogą tutaj nie wystarczyć. A jeśli tak właśnie jest w twoim przypadku, najprawdopodobniej tylko dobra psychoterapia może ci pomóc.

Wciąż jednak wiele osób wstydzi się korzystania z pomocy psychoterapeutów. Jeśli i ty do nich należysz, musisz pomyśleć, co jest dla ciebie ważniejsze - opinie ludzi na twój temat czy może jednak pełne wyzdrowienie i odzyskanie radości życia. Wybór powinien być prosty. Pamiętaj, że robisz to dla siebie. Nie musisz przejmować się tym, co ktoś inny pomyśli sobie na twój temat, bo niektórzy ludzie zawsze będą cię krytykować, dlatego nie powinieneś dostosowywać się do nich. Zrób to, co podpowiada ci serce. A jeśli tym czymś jest terapia grupowa, zapisz się na nią bez żadnego uczucia wstydu. Pomyśl, że robisz to właśnie dla siebie i robisz to po to, by odzyskać swoje dawne szczęśliwe życie. Czasami nawet jedna rozmowa z psychoterapeutą może okazać się na wagę złota.